www.erdemlifidan.com

ANA SAYFA | PORTAKALLAR | MANDALİNALAR | GREYFRUTLAR  | LİMONLAR  |  DİĞER ÇEŞİTLER YAPRAK TAHLİLİ TOPRAK TAHLİLİ
03.03.2015'de güncellendi.

Turuncgiller.com

 

 Mandalina Çeşitleri   

Toplam 3 Sayfa     3/1.safa


Mandalina Çeşitleri 2.sayfa >>>
 

Primasol

         Primasol Türkiyeye yeni giren bir erkenci Mandalina çeşididir. Satsuma gurubundandır. Earli'ile beraber hasat edilir kolay soyulabilen bir kabuğu vardır.   Devamı..... TIKLAYIN..
     

Early-M

        Türkiyede Hasat edilen en erkenci çeşittir Primasol ile beraber hasat edilir. Çok verimli bir çeşittir yok denecek kadar az çekirdeklidir.Miho Wase'den  yaklasık 15-20 gun evvel ...  Devamı..... TIKLAYIN..
     

Miho Wase

         Erkenci Çeşitlerden birtanesidir. Okitsu wase'den önce, Early-N'den sonra hasat edilir. Kaliteli meyvesi olan bir satsuma üyesidir Genellikle çekirdeksizdir, meyve kabuğu kolay soyulur, sulu, tatlı meyvesi sıkı ...  Devamı..... TIKLAYIN.. 
 
     

Okitsu Wase

          Ağaçları güçlüdür. Mandarinler arasında en erkenci çeşitlerden biridir. Meyveler oldukça büyük ve yassıdır. Çekirdeksizdir, kabuğu kolayca soyulur ve şekerlidir.... Devamı..... TIKLAYIN.. 
     

Ortanik (ortanique-Mandora)

        Mandalina ve portakal melezlerine verilen "Tangor" adlı familyaya ait olan Ortanique, oldukça sulu bir meyvedir. Meyve ağırlığı olan 70 gram'ın %60'ını meyve usaresi oluşturur. .. Devamı... TIKLAYIN..
     

W.Murkott

         Meyve kabuğu kırmızımsı turuncu, iç kısmı parlak turuncu renktedir. Geçci bir mandarin türüdür (Şubat-Mart döneminde olgunlaşır). Kendine....  
Devamı. TIKLAYIN..
     

Robinson

          Ağaçların dalları dikensiz, kırılmalara eğilimli, yaprakları mızrak biçiminde ve geniştir. Meyveler sapa bağlandığı noktada ufak bir boyuna sahiptir. Meyve kabuğu ince, pürüzsüz..   Devamı... TIKLAYIN..
     

Owari

           Owari mandalinası, Türkiye'ye ilk defa Japonya'dan Batum yoluyla doğu Karadeniz bölgesine girmiştir. Daha sonra, özellikle Ege Bölgesinde ekolojisine uygun sahalar bularak büyük alanlara    Devamı... TIKLAYIN..
     

Nova

         Soğuğa dayanıklı bir çeşittir. Ağaçları büyük, kuvvetli, parlak yapraklı, dikenli ve verimli bir çeşittir. Meyve kabuğu parlak, portakal renkli,   Devamı..Tıklayın
     

Kinnow

  Kinnow Mandalina
Kinnow mandalina çeşidi, Kaliforniya Üniversitesi’nde H.B Frost tarafından king ve
yerli mandalinalarının melezlenmesi sonucu 1915 yılında elde edilmiş...
.Devamı...
     

Orri

         Orri olağanüstü tatlı bir geç sezon mandalinasıdır, ince kabuklu  çok lezzetli. Çoğunlukla çekirdeksizdir, bu çeşit Clementine çeşitleri   Devamı ...TIKLAYIN..
     

Klemantin

          Klemantine Mandalina
Cezayir'de doğal mutasyon veya melezleme sonucunda elde edilmiş bir çeşittir. Ülkemize 1936 yılında İtalya'dan getirilmiş olup yetiştiriciliği ..
..Devamı
     

Mandalina Çeşitleri 2.sayfa >>>


Mandalina Çeşitleri Sayfalar: 2.sayfa - 3.sayfa - 1.Sayfadasınız
 

 


 

Bizi İzleyerek         Tanıyın    

Beğen..

 

  Online Fidan Satış Sitesi

 

Bahçe'mi Kuracaksınız..?
Fidan İhtiyacınız için Tıklayın...

 
   

Turunçgil Çeşitleri ...

 

Portakal'lar
Limon'lar

 
 

Mandalina'lar

 
 
 

Greyfrut'lar
Kumquat'lar

 
 

Diğer Çeşitler

 
 
 

Turunçgil Zararlanmaları

 
 

Turunçgillerde Entegre Mücadele

 

E-mail
turuncgil@turuncgiller.com
Fidan Üretim Alanı:
Elvanlı Mahallesi Tiedaş Santral yolu Üzeri
Erdemli-Mersin
Yazışma Adresi: P.K: 20 Erdemli-Mersin
Telefon:  0324 5444232   Gsm. 0532 4657460
 

 

 
 

 30-Ocak- 2015        Web Master: Erdemli-fidancılık  Telf:  0 532 4657460

Elvanlı-Erdemli

hermes replica handbags, cheap celine handbags, Replica bags, canada goose outlet sale, Replica Canada Goose Parka Canada Goose vest Canada Goose 2015 http://www.darlenemccoy.com/ Doudoune Moncler replica jimmy choo 2015 Canada Goose moncler ski homme ¨C moncler ski prix hermes handbags for sale celine bags outlet prada bags canada goose outlet celine handbags replica canada goose expedition parka prada outlet hermes men wallet