www.erdemlifidan.com

ANA SAYFA | PORTAKALLAR | MANDALİNALAR | GREYFRUTLAR  | LİMONLAR  |  DİĞER ÇEŞİTLER YAPRAK TAHLİLİ TOPRAK TAHLİLİ
03.03.2015'de güncellendi.

Turuncgiller.com

 

    Taiti Lime
 

 

     Limongillerden dis kabugu yesil eksimsi ,yogun aromali bir tada sahip meyvedir. Agaci limon agacina benzer, çiçegi beyaz renklidir. Lime yaklasik olarak bir limonun yarisi büyüklügündedir, limona göre kabugu daha ince ve daha suludur. Rengi olgunlastikça sariya döner fakat genellikle yesil haldeyken toplanmaktadir. Mexsico lim den biraz daha küçük meyveleri vardır. En belirgin özelliği ise çekirdeksiz olmasıdıri Aroması çok güzeldir. Ülkemizde ticari olarak bahçe tesisi yaygınlaşmadığından meyveleri çok pahalıdır.

Faydalari:
Içermis oldugu C vitamini sayesinde yara ve dis iltihaplarinda etkilidir. Istahi arttirir, hazmi kolaylastirir. Sinir sisteminin düzenli çalismasini destekler. Kolesterol düsürücü olarak da kullanilmaktadir. Saglikli bir deri saglar ve santral sinir sisteminin çalismasina yardimci olur. Kan dolasimini düzenler. Içerisindeki seker oraninin düsük olmasi sebebiyle tarihsel gelisim süreci içerisinde özellikle tipta bir alternatif olarak görülmüstür.

Kullanildigi Yerler:
Lime in kendine has aromatik suyu, kokteyllerinizden limonatalarinizda, sodalariniza kadar bütün içeceklerinizde ferahlatici bir özellik katar. Lime ayrica pastalarda hos koku ve tat vermesi açisindan da tercih edilen bir meyvedir.

Besin Degerleri:
C, B1,B2,B3,keroten,kalsiyum gibi çesitli vitamin ve mineraller açisindan zengin bir Limon çeşidir.
 

 

 
 


 

Bizi İzleyerek         Tanıyın    

Beğen.

 

  Online Fidan Satış Sitesi

 

Bahçe'mi Kuracaksınız..?
Fidan İhtiyacınız için Tıklayın...

 
   

Turunçgil Çeşitleri ...

 

Portakal'lar
Limon'lar

 
 

Mandalina'lar

 
 
 

Greyfrut'lar
Kumquat'lar

 
 

Diğer Çeşitler

 
 
  Turunçgil Zararlanmaları  
 

Turunçgillerde Entegre Mücadele

 

E-mail
turuncgil@turuncgiller.com
Fidan Üretim Alanı:
Elvanlı Mahallesi Tiedaş Santral yolu Üzeri
Erdemli-Mersin
Yazışma Adresi: P.K: 20 Erdemli-Mersin
Telefon:  0324 5444232   Gsm. 0532 4657460
 

 

 
 

 30-Ocak- 2015        Web Master: Erdemli-fidancılık  Telf:  0 532 4657460

Elvanlı-Erdemli

replica hermes handbags, celine tote handbags, Replica Louis Vuitton, canada goose outlet online, canada goose outlet toronto factory Canada Goose parka discount Canada Goose sale louis vuitton outet Outlet Moncler cartier Canada Goose moncler ski homme ¨C moncler ski prix birkin bag sale celine phantom bags prada online canada goose women celine bags outlet canada goose jacket sale prada bags online hermes sale bag